Půjčka pro nezaměstnané pomůže i s běžným nákupem potravin

V České republice je aktuální míra nezaměstnanosti 5, 7 %. Bez práce je u nás více než 414 000 osob. Problém ale je, že podle statistik je volných pouze 124 280 pracovních míst. Jste i vy bez práce a máte nízkou podporu v nezaměstnanosti? Vlivem toho se vám nedostává peněz ani na základní nákup potravin? Jestliže ano, jako řešení svízelné situace se nabízí půjčka pro nezaměstnané.

Jak půjčka pro nezaměstnané pomůže?

Jedná se o typ nebankovní půjčky, který byl vytvořen, aby nabídl lidem alternativu ke klasickým půjčkám z banky. Od nich se v mnoha ohledech liší. Hlavní rozdíly jsou ty, že pro vyřízení nebankovní půjčky ihned není potřeba:

  • dokazovat výši příjmu
  • mít ručitele
  • mít zástavu
  • dodávat výpis z trestního rejstříku

Výhodou je, že nebankovní společnost nenahlíží do registru dlužníků. Téměř všechny banky ano, takže lidem, kteří jsou zde zapsáni, půjčku neposkytnou.

Kolik vám půjčka pro nezaměstnané nabízí?

Půjčka pro nezaměstnané má vyřešit finanční tíseň, takže nabízí menší obnos peněz. Je to minimálně 500 korun, nejvíce si můžete půjčit 10 000 korun. Za vyřízení půjčky se platí poplatek, jeho výše se mění. Je závislá na výši úvěru a také na době splatnosti. Co se táče splatnosti, také si ji žadatel volí sám. Nejdelší doba je 45 dní, nejkratší termín je 7 dní.

Dejte si pozor!

Jestliže se pro půjčku rozhodnete, nejdříve si vezměte k ruce kalkulačku. Je třeba si spočítat, jestli je ve vašich možnostech půjčené peníze bez problémů vrátit. Půjčujte si jen tolik peněz, kolik jste schopni včas uhradit. Pro případ, že byste měli s vracením potíže, nabízí nebankovní společnost možnost prodloužení doby splatnosti. Je to možné až o 60 dní.