Rychlá půjčka do výplaty vs. kreditní karta

Stále více lidí využívá pro nákupy zboží i pro úhradu složenek kreditní karty či právě rychlé půjčky do výplaty. Obě varianty mají své jisté výhody a nevýhody, které je dobré znát. Jaké to jsou a v kterých případech se ta či ona varianta vyplatí?

Rychlá půjčka do výplaty a její hlavní výhody

Mezi největší výhody rychlé půjčky patří fakt, že je dostupná téměř pro každého. V současné době působí v České republice více než 50 000 poskytovatelů takových půjček, z nichž většina má velmi benevolentní podmínky. Půjčku je možné získat i bez dokládání příjmu, takže je vhodná také pro nezaměstnané, seniory a matky na mateřské. Nebankovní instituce nenahlíží ani do registru dlužníků a někde není vyžadována zástava ani ručitel. O půjčku se žádá online a existuje i SMS půjčka, která je určena pro stálé klienty.

Rychlá půjčka do výplaty – kdy se vyplatí?

Jedná se o krátkodobý úvěr, který je určen pro případy náhlé finanční krize. Tedy pro případ, kdy nemáte peníze a do výplaty ještě několik dní zbývá. Často ji klienti využívají pro zaplacení vyššího účtu za telefon či jiných složenek, nebo na nákup nového spotřebiče, který je v jejich domácnosti nepostradatelný.

Jak je na tom kreditní karta?

Kreditní karta může fungovat i jako záloha pro případy, kdy se dostanete do finančních potíží.

Mezi její hlavní výhody patří:

  • Můžete ji mít stále při sobě.
  • K dispozici máte částku i do výše 30 000 Kč (někdy i více).
  • Má bezúročné období.

Kreditní kartu se vyplácí používat na běžné nákupy, v nenadálých situacích už méně. Karty sice mají bezúročné období, ale pokud nestihnete částku v termínu vrátit, začnou se vám načítat hodně tučné úroky. Za používání karty také platíte celý rok – jedná se o poplatky za vedení karty, účtu apod., zatímco rychlá půjčka do výplaty má poplatek vždy jen jeden.